Czekamy na Wasze spektakle! IV Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych trwa!

Hasłem przewodnim tej edycji jest „Nasza klasyka i Sceny z Szekspira”. Tym razem chcemy zainspirować Was do teatralnych poszukiwań i odkrywania fascynujących tematów poruszanych nie tylko przez klasyków polskich, ale również tego wyjątkowego autora w 400-tną rocznicę jego śmierci. Czekamy na zgłoszenia do 31 grudnia!

Więcej informacji na stronie iTeatr >>>


ZOBACZ NAJBLIŻSZY SPEKTAKL


Już 21 listopada z ogromną przyjemnością zaprezentujemy spektakl „Chodź na słówko” z Centrum sztuki Dziecka w Poznaniu. Transmisja odbędzie się: 21 listopada o godz. 12.00.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni. Dlatego zapraszamy zarówno uczniów młodszych, jak i uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych!

Chodź na słówko otrzymało ATEST ASSITEJu - Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci i młodzieży. Jako jedyna propozycja dla dzieci przedstawienia znalazło się w finale 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a sam tekst zdobył nagrodę. Ponadto Malina Prześluga została nagrodzona za sztukę na poznańskich Kon-tekstach 2013. Dramat typowany był również przez krytyków w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013” w piśmie Teatr.

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci.