Prezenterzy programów informacyjnych na antenie TVP3 Warszawa

Miłka Skalska, fot. TVP3 Warszawa Miłka Skalska, fot. TVP3 Warszawa Miłka Skalska

Warszawianka z urodzenia i zamiłowania. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Tańczyła i śpiewała w harcerskim zespole „Gawęda”, jest wychowanką Ogniska Teatralnego Haliny i Jana Machulskich.

Od 20 lat związana z TVP Warszawa, współpracowała z TVP 1, TVP Info i TVP Historia. Jest reporterką, prowadzi wywiady, realizuje reportaże i filmy dokumentalne. Jej specjalność to praca „na żywo”.

Wspólnie z dziennikarzami 16 ośrodków TVP współtworzyła „Telewizję Regionów”. Co tydzień, z innego zakątka Polski, „na żywo”, prezentowała regiony: kulturalnie, turystycznie i ekonomicznie.

W TVP Warszawa, między innymi, zrealizowała cykl o przyjezdnych mieszkańcach stolicy p t .: „Jak podbić Warszawę”, w którym swoje historie opowiedzieli jej m.in.: Irena Santor, Dorota Landowska, Justyna Sieńczyłło, Mika Urbaniak, Muniek Staszczyk, Janusz Panasewicz, Kris Niedenthal, Wojtek Konikiewicz, Franciszek Maśluszczak, Leon Tarasewicz, Piotr Polk i Michał Witkowski .

Przez 7 lat współtworzyła i prowadziła „Dzień Kotana”, koncert charytatywny na rzecz Monaru.

Publiczność Festiwalu Filmów Historycznych „Zamojskie Spotkania z Historią” nagrodziła jej reportaż pt.: „Jestem Rita Kossobudzka”. Jest to opowieść o amerykańskiej dziennikarce, która odkryła, że jej ojciec walczył w Powstaniu Warszawskim. „Jan według Himilsbacha” znalazł się w finale Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2012 oraz Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Nurt” w Kielcach i Festiwalu Twórczości Filmowej „Prownicjonalia” we Wrześni w 2011 roku. W 2008 roku w finale „Nurtu” pokazany został dokument o poecie Grzegorzu Przemyku p t .: „Co mi powiesz na pożegnanie”.

Wolny czas najchętniej spędza w teatrze. Uwielbia: filmy Woody’ego Allena. Wierzy, że sport to zdrowie. Rower jest jej ulubionym środkiem transportu, w wodzie czuje się jak ryba, a zima cieszy ją tylko wtedy gdy jest śnieżna, bo można biegać na nartach.

Grzegorz Miśtal, fot. TVP3 Warszawa Grzegorz Miśtal, fot. TVP3 Warszawa Grzegorz Miśtal

Krakowianin z urodzenia. Warszawiak z wyboru. Absolwent krakowskiej PWST. Przez kilka lat aktor Teatru Studio. Choć zapowiadał się nieźle zrezygnował z zawodu i uznał, że woli mówić własnym tekstem jako dziennikarz.

Do TVP trafił w 1999 roku po castingu, mając już doświadczenia radiowca i prowadzącego programy rozrywkowe w stacji konkurencyjnej.

W telewizyjnej Jedynce, przez kilkanaście lat był gospodarzem oprawy TVP1. Przez 10 lat prowadził program społeczny „Ktokolwiek widział ktokolwiek wie”, poświęcony problemowi zaginięć. Przez cztery lata budził widzów w porannym magazynie - „Kawa czy herbata”.

Obsługiwał dziesiątki ważnych wydarzeń, takich jak m.in.: 60. rocznica oswobodzenia obozu Auschwitz - Birkenau, pielgrzymka Papieża Benedykta XVI, otwarcie Cmentarza Orląt Lwowskich, zaprzysiężenia Prezydentów RP, czy transmisje ceremonii państwowych z Placu Piłsudskiego. Odbył setki rozmów z rożnymi osobistościami życia publicznego z całego świata – m.in. z Prezydentem USA George'm Bush'em.

Obecnie na antenie TVP Warszawa prowadzi Warszawski Kurier Telewizyjny, Wywiad Kuriera i program publicystyczny – „Pod lupą”. W TVP Regionalnej – jest jednym z gospodarzy – „Raportu z Polski”. Pracuje też jako trener w Akademii TVP.

Po godzinach biega, pływa i jeździ na nartach. Uwielbia wyprawy do lasu, wycieczki górskie i rowerowe, kajakowe spływy. Ceni literaturę faktu i dobre filmy. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, z którymi stara się spędzać każdą wolną chwilę. Wielki fan Metalliki.

Konrad Krakowiak, fot. TVP3 Warszawa Konrad Krakowiak, fot. TVP3 Warszawa Konrad Krakowiak

Urodzony w Lubsku. W 2005 r. ukończył filozofię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracę magisterską poświecił zagadnieniom kultury i natury w koncepcji Z. Freuda.

Dziennikarz TVP i prezenter programu Kurier Mazowiecki. W 2002 r. współtworzył i przez cztery lata prowadził audycję „Kocioł Kulturalny” w zielonogórskiej Kablówce. W 2006 r. był wydawcą serwisów informacyjnych w Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia „Radio dla Ciebie”, a następnie pracował jako moderator w Polsacie News. Autor tekstów piosenek i zapowiedzi estradowych (m.in. do krajowych eliminacji „Eurowizja 2010”).

W lutym 2013 roku nakładem wydawnictwa Pro Libris ukazał się jego poetycka książka „Warto”. Jako poeta debiutował w 2001 r. w antologii „Wszędzie jest środek świata” wydanej przez Zielonogórski Ośrodek Kultury - Lubuskie Nadodrze. Od ponad 10 lat autor wierszy w kwartalniku kulturalno-literackim „Pro Libris”.

Jak mówi, w świecie, który jest dla niego zbieżnością przeciwieństw, poszukuje wspólnych praw, zachowań i uniwersalnego języka, dzięki którym byłoby możliwe wzajemne, pełne zrozumienie rzeczy. Jest pełen ciszy i krzyku. Być może dlatego jest mu tak bliska myśl Carla Sandburga, że poezja to pisanie dziennika przez istotę morską, mieszkającą na ziemi i pragnącą latać.