Umiejętnie i mądrze wykorzystane mogą być dobrodziejstwem. Nawet w edukacji. Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu przygotowali i zaprezentowali wystawę zatytułowaną „Mózg”. Ekspozycja poświęcona jest grom komputerowym.

To już nie tylko hobby czy rozrywka. To narzędzie, które pomaga np. chirurgom w ćwiczeniu i rozwijaniu manualnych zdolności. "Gry- z powodzeniem- mogą być także elementem szkolnej edukacji i inspiracją do dalszych naukowych poszukiwań"- przekonuje Tomasz Magnowski, pomysłodawca projektu. Pomagają bowiem poprawić koncentrację, uczą logicznego myślenia i stymulują kreatywność. Nauczyciele powinni je wykorzystywać jako "rozgrzewkę" na początku zajęć. Daria Skrok z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu uważa, że udział w takich przedsięwzięciach jest bardzo pouczający, nie tylko dla młodych. Uczennica zapewnia, że gry komputerowe- jak się powszechnie sądzi- nie są tylko i wyłącznie stratą czasu. Jej zdaniem, wykorzystywane rozsądnie i z umiarem mogą przynieść wiele korzyści.

Szkolna ekspozycja pozwala m.in. poznać teorię chaosu, odnaleźć wyjście z labiryntu czy zrozumieć w jaki sposób poruszają się roboty.

Przygotowanie interaktywnej wystawy zajęło organizatorom ponad pół roku.