kurier1 kurier1 Telewizyjny Kurier Warszawski to najstarszy program informacyjny w Polsce, który nigdy nie zmienił nazwy. To w ogóle najstarszy program, który ukazuje się na antenie Telewizji Polskiej! Był odpowiedzią na inicjatywę warszawiaków, którzy domagali się codziennych informacji o życiu miasta.

Początki

Pomysłodawcą i założycielem Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego był Stanisław Cześnin, znany w tamtych latach dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny. On też był jego pierwszym szefem. Pierwszy program ukazał się 9 listopada 1958 roku. Miał 20 minut i studyjno-filmową formułę.

kurier3 kurier3 Początkowo ukazywał się raz lub dwa razy w tygodniu i nie miał stałej godziny emisji. Kilka miesięcy po uruchomieniu programu pracę w nim rozpoczęła Jadwiga Kwapich, wcześniej reporterka Dziennika Telewizyjnego, która pracuje z nami do dziś – jest wraz z Małgorzatą Wojnowską autorką popularnego programu „Kronika Warszawska” prezentującego archiwalne materiały z „Kuriera Warszawskiego”. Wraz z nią do Kuriera trafił Marek Pisarski.