1 lipca – 26 sierpnia 2017, Warszawa, Rynek Starego Miasta, godz. 19.00
                                      www.jazznastarowce.pl

Autor, Organizator:

Fundacja Jazz Art., Krzysztof Wojciechowski, Iwona Strzelczyk Wojciechowska

 

Partnerzy:

Ambasada Włoch, Włoski Instytut Kultury, Ambasada Hiszpanii , Austriackie Forum Kultury   

 

Warszawa-13-06-2017

Festiwal, jak co roku będzie zróżnicowany stylistycznie, usłyszymy:  mainstream, swing,  bossa- novę,  world – jazz , fusion  i  jazz- flamenco.  

Wśród  tegorocznych, największych  wydarzeń  koncerty m.in. : James Carter Quartet  "The Flying Particles,  Nicholas Payton AfroCaribbean Mixtape”, John PizzarelliCelebrates Sinatra & Jobim @ 50” with Daniel Jobim.

To jedyny tego typu plenerowy festiwal jazzowy w Polsce adresowany do szerokiej publiczności o bezpłatnej formule. Jest jednym z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwalem jazzowym w Polsce.


Należy do najdłuższych festiwali jazzowych w Polsce i najdłuższych w Europie, trwa 2 miesiące wakacyjne, w każdą sobotę lipca i sierpnia.

 

Od lat jest letnią wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy.  Przez 22 lat istnienia zgromadził imponujące około miliona publiczności.  Podczas jednej edycji gromadzi  ponad 30 tysięcy publiczności zróżnicowanej wiekowo i społecznie (warszawiacy, jazz - fani, melomani, turyści z Polski i zagranicy).

Festiwal od lat obecny jest w polskich mediach , w prasie zagranicznej - w informatorach turystycznych.  Zajawka z festiwalu ukazał się w BBC World, TV Deutche Welle oraz TV Das Erste zrealizowały reportaż z festiwalu.


Festiwal kreuje nowe fakty i jakości artystyczne. Oryginalny program – zróżnicowany stylistycznie, międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia to znaki rozpoznawcze festiwalu.