Tym razem edycja jesienna, która odbędzie się w sobotę 9 września 2017 r. Biegniemy malowniczą leśną trasą w Chotomowie gm. Jabłonna.

Już dziś zarezerwujcie tę datę w swoich biegowych kalendarzach :-)
Rejestracja uczestników Biegu Głównego (10 km) oraz Biegu dla niepełnosprawnych z wolontariuszem "zającem" (2 km) jest dostępna na stronie:

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/395/ii-bieg-zajaca.html

Udział w biegu osób niepełnosprawnych (2 km) oraz dzieci i młodzieży jest bezpłatny (w przypadku Biegu z wolontariuszem "zającem" wymagana jest rejestracja).

Formuła pozostaje niezmienna - "POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE" to hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizuje Fundacja Active Life, wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane (SM).

Stworzyliśmy formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km), kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem "zającem". Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie naszej Fundacji i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego "zającem"), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km.