W najbliższych dniach mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się sporych utrudnień w ruchu. Drogowcy korzystają ze sprzyjającej pogody i prowadzą zaplanowane prace budowlane i niezbędne remonty po zimie. Wola

Wola

Spore utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Woli. Wszystko za sprawą budowy drugiej linii metra na skrzyżowaniach ulicy Kasprzaka z ulicami Rogalińskiej, Skierniewickiej i Zegadłowicza. Od piątku kierowcy poruszać będą się tam częściowo po jednej stronie trasy, która będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku. Dla jadących od strony centrum udrożniony zostanie wjazd z Kasprzaka w Rogalińską, tak jak i wyjazd z tej ulicy. Jadący z Bemowa nie będą skręcić w Zegadłowicza, ale umożliwiony im będzie wjazd w ul.Skierniewicką. Przeniesiony bliżej ronda Daszyńskiego zostanie również przystanek autobusowy, który obecnie zlokalizowany jest przy Technikum Elektronicznym.

Mokotów

Z utrudnieniami spotkają się mieszkańcy Mokotowa – na ulicy św. Bonifacego przebudowie poddane zostaną przejścia dla pieszych. Trasa zostanie zwężona w rejonie skrzyżowań z ulicami Batumi, Kaspijską,  Maltańską oraz Kaukaską i Sardyńską. 

Białołęka

Na ulicy Głębockiej rozpoczynają się prace związane z poszerzeniem drogi, budową tymczasowego chodnika oraz instalacji podziemnych – w tym kanalizacji deszczowej. Oznacza to, ze połowa jezdni zostanie wyłączona z ruchu. 
Na weekend zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pomiędzy Lewandów i Magiczną aż do Trasy Toruńskiej. Drogowcy umożliwią tam wjazd na posesje i w poprzeczne ulice. W przeciwnym kierunku objazd prowadzony będzie ulicami: Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Berensona. Ruch jednokierunkowy w tym miejscu (ul. Głębockiej) przewidywany jest aż do ukończenia inwestycji, czyli do marca 2019 roku.

Autobusy linii E-7 i E-9 w godzinach szczytu pozostaną bez zmian. W szczycie zaś linie te będą kursowały ulicami Skarbka z Gór i Berensona.  Objazdem tymi samymi ulicami pojadą autobusy linii 120 (tylko kursy w kierunku krańca OLESIN), 240 (tylko w kierunku krańca MARKI /PUSTELNIK/) i 332 (tylko w kierunku krańca ZAUŁEK-SZKOŁA).
Linia 120 w kursach skróconych będzie jeździła ulicami: Skarbka z Gór - Berensona - Zaułek - Oknicka - Lewandów - Głębocka. Natomiast autobusy linii 527 przed godziną 12 dojadą Magiczną do krańca OS. DERBY, a po godzinie 12 będą kursowały na trasie: Magiczna - Skarbka z Gór - Berensona - Głębocka - OS. LEWANDÓW - Głębocka i dalej swoją trasą.

Rembertów

Przez pięć kolejnych nocy: z 16-17, 17-18, 18-19, 19-20 i 20-21 kwietnia, od godziny 22 do 6 zamknięty będzie przejazd przez ulicę Marsa na skrzyżowaniu z Chełmżyńską i Okularową.

Jadący z ulic Chełmżyńskiej lub Okularowej będą musieli skręcić w prawo w Marsa. Ponadto nie będzie można skręcić w lewo z Marsa w Chełmżyńską. Objazdy zostaną poprowadzone do Żołnierskiej lub do Płowieckiej i dalej ulicami Korkową i Rekrucką. Utrudnienia związane są z zabezpieczeniem budowanej estakady na Marsa.

Wawer

W poniedziałek 16 kwietnia około godziny 5.30 zamknięta dla ruchu zostanie wschodnia jezdnia Patriotów pomiędzy ulicą Arniki a Drozdową. Przejezdna w obydwu kierunkach pozostanie druga jezdnia Patriotów. Czynny będzie także przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Miedzeszyn (u zbiegu ulic Drozdowej, Szafirowej i Przewodowej).

Ponadto na ulicy Arniki będzie możliwy wyłącznie dojazd do posesji, a na Lokalnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w stronę Patriotów (dojazd do Lokalnej będzie odbywał się Gruntową).

Zalecany objazd będzie prowadził Zagórzańską i Izbicką. Uruchomiony zostanie także lokalny objazd (tylko dla samochodów osobowych) przez Bystrzycką i tymczasową drogą przez plac budowy do Drozdowej. Tak będzie przez około pół roku, do momentu uruchomienia nowego wiaduktu nad budowaną Południową Obwodnicą Warszawy w ciągu ulicy Zabawnej.