W weekend podróżujący po Warszawie nie będą mieli lekko. Wszystko przez dwa biegi i marsz, które czasowo wyłączą niektóre ulice. Do tego wszystkiego dołożą się drogowcy, którzy ruszyli z zaplanowanymi remontami dróg.

W sobotę i niedzielę zaplanowane zostały uliczne biegi i przemarsz mostem Śląsko-Dąbrowskim. Pierwszy bieg odbędzie się w sobotę, w godzinach 9 - 15. Impreza pod hasłem Reebok Powerun by Runmageddon to bieg z przeszkodami na dystansie 10 kilometrów. Miasteczko biegowe, start i meta zlokalizowane będą w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Zawodnicy będą startowali w kilkuosobowych grupach co 15 minut.

Trasa biegu będzie prowadziła: wzdłuż Wybrzeża Gdańskiego (od  Sanguszki do Grodzkiej) - dalej przejściem podziemnym pod Wisłostradą na wysokości Zamku Królewskiego -  bulwarami nad Wisłą do plaży Żoliborz i z powrotem do Centrum Nauki Kopernik -  wzdłuż Wybrzeża Kościuszkowskiego (na odcinku Centrum Nauki Kopernik -  Bednarska) - przejściem podziemnym pod Wisłostradą na wysokości Bednarskiej - przez Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków - Bednarską - Krakowskim Przedmieściem - przez plac Zamkowy - Podwale - Nowomiejską - Mostową - Boleść - i na koniec ulicą Rybaki.

W dniu imprezy w godzinach 8.30 - 15.30 zamknięte będą ulice: Bednarska, Mostowa, Podwale, Dobra, Sowia i Furmańska. "Policja w miarę możliwości będzie przepuszczała pojazdy" - informuje ratusz.

Ponadto 14 kwietnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia auta na koszt właściciela na ulicach: Bednarska (od Dobrej), Podwale (rejon skrzyżowania z Kilińskiego) oraz Boleść i Mostowa.

Biegi w okolicy SGH

Kolejny bieg odbędzie się w niedzielę, w godzinach 10 - 14. Będzie to Bieg SGH. Zamknięta będzie ulica Batorego, a zwężone po jednym pasie będą Puławska i aleja Niepodległości.

O godzinie 11.15 wystartuje Bieg dla Dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Batorego - Wiśniową - Rakowiecką (prawy skrajny pas w kierunku alei Niepodległości) - Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).

O godzinie 12.00 rozpocznie się bieg na 10 kilometrów. Zawodnicy przebiegną dwukrotnie ulicami: Batorego - Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Odyńca - Tyniecką - Szarotki - Krasickiego - Goszczyńskiego (w drugim okrążeniu biegacze pobiegną Krasickiego do Odyńca) - aleją Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) - Madalińskiego - Króżańską - Ligocką - aleją Niepodległości. 

Objazdy komunikacji miejskiej

Autobusy linii: 119, 138 i 168 pojadą do Trasy Łazienkowskiej i dalej aleją Niepodległości. Linia 167 będzie kursowała Trasą Łazienkowską. Autobusy linii 141 i 172 jadące w kierunku alei Krakowskiej i Blue City pojadą Malczewskiego, a w kierunku Witolina i Sadyby - przez Woronicza. Natomiast linia 195 w kierunku pętli Rakowiecka- Sanktuarium będzie jeździła objazdem: Trasa Łazienkowska i aleją Niepodległości, a wróci przez Woronicza.

W przypadku braku możliwości przejazdu Puławską (jezdnia w kierunku Mokotowa) i aleją Niepodległości (jezdnia w kierunku centrum) autobusy linii 174 i 700 (tylko w kierunku Ronda ONZ i Dworca Centralnego) zostaną skierowane na objazd przez Malczewskiego do Puławskiej, a linii 222 (tylko w  kierunku Spartańskiej) pojadą aleją Niepodległości. 

Marsz Świętości Życia 

W niedzielę odbędzie się też Marsz Świętości Życia. Wyruszy około 12 sprzed katedry św. Floriana i przejdzie ulicami: al. Solidarności - Most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności na plac Zamkowy. 

Tutaj około 12.40 do maszerujących dołączy druga grupa, która wyruszy z katedry św. Jana Chrzciciela. Następnie wszyscy przejdą przez Krakowskie Przedmieście do kościoła Świętego Krzyża. Na trasie przemarszu możliwe są czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. 

Także w niedzielę, o 15 z placu Zamkowego wyruszy "Marsz śladem pomników Getta Warszawskiego" ulicami: Podwale, Nowomiejską, Freta, Franciszkańską, Bonifraterską, Muranowską, Stawki, Karmelicką, Edelmana, Zamenhoffa pod pomnik Bohaterów Getta.