Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej po zakończeniu budowy odcinka krajowej 8, dojadą do Warszawy nawet w 40 min. Komunikację usprawni też budowana trasa międzynarodowej Via Baltica. Dla miasta to szansa na rozwój w każdej dziedzinie, począwszy od dojazdu do szkół przez nowe miejsca pracy.

Ten rok upływa w Ostrowi Mazowieckiej pod znakiem budowy dróg, które spełniać będą między innymi funkcję łączników i dojazdów do głównych tras. - Zostało rozstrzygnięte siedem przetargów na budowę dróg. Jednym z główniejszych jest budowa ulicy Podstoczysko, która już się rozpoczęła i jest współfinansowana ze środków rządowych w 50 procentach - powiedział Daniel Choinka z Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Jednocześnie trwa budowa dwóch tras o strategicznym znaczeniu: Via Baltici i drogi S8 z Warszawy do Białegostoku. Ostrów Mazowiecka będzie więc miejscem, gdzie krzyżować się będzie ruch tranzytowy pomiędzy krajami bałtyckimi i siecią polskich autostrad i dróg ekspresowych prowadzących na zachód Europy. 

- Jest dobra perspektywa na to, żeby wreszcie krwiobieg transportowy we wschodniej części Polski i Mazowsza mógł zafunkcjonować. Każdy kto jeździ polskimi drogami wie, jak bardzo jest to jest potrzebne - przyznał z kolei  minister cyfryzacji i parlamentarzysta z okręgu ostrołęcko-siedleckiego Marek Zagórski.

Dla mieszkańców Ostrowi i regionu, nowe drogi to szansa na szybki dojazd do stolicy. Budowa odcinka, łączącego Ostrów z Warszawą ma zakończyć się za kilka miesięcy. Via Baltica ma być oddana do użytku w ciągu najbliższych trzech lat.