W kasach i biletomatach Kolei Mazowieckich można zakupić tak zwany Bilet Turysty. Oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą aktywnie spędzić majowy długi weekend. Dzięki ofercie będzie można podróżować Kolejami Mazowieckimi przez trzy dni za darmo na określonym obszarze.

Oferta biletu wycieczkowego na majówkę obowiązywać będzie w terminie od piątku 27-kwietnia od godziny 18.00 do niedzieli 6-go maja. Korzystając z Biletu Turysty będzie można korzystać z przejazdów Kolejami Mazowieckimi pomiędzy stacjami Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna i Drzewica.

Dariusz Grajda z Kolei Mazowieckich na weekend majowy jest bardzo bogata. – Ciekawą ofertą. – Mampy prawie 10 dni tego weekendu, a bilet turysty jest taką specjalną ofertą ważną właśnie przez te 10 dni. Wybieramy sobie 3 dni, w których korzystamy z nieograniczonej liczby przejazdów liniami Kolei Mazowieckich. To jest o tyle istotne, że spółka Koleje Mazowieckie promuje akcję „Koleją do kultury”. Zapraszamy do jeżdżenia pociągami do tych różnych instytucji kulturalnych, chociażby do muzeum wsi w Sierpcu czy w Radomiu, do muzeum sił powietrznych w Dęblinie – tłumaczył Dariusz Grajda. – Wszędzie tam z takim biletem otrzymamy dodatkowe bonusy, bo wejście na podstawie biletu Kolei Mazowieckiej premiowane jest dodatkowymi rabatami – dodał przedstawiciel Kolei. Cena Biletu Turysty to 67 złotych.


Ponadto Koleje Mazowieckie dla wszystkich tych, którzy chcą udać się poza Mazowsze, przygotowały też ofertę biletu lotniskowego. – Za 19 złotych możemy przejechać pomiędzy Warszawą, lotniskiem Chopina a lotniskiem w Modlinie. Nie trzeba żadnych innych dodatkowych biletów – mówił Dariusz Gajda. 

Więcej informacji na temat wszystkich ofert oraz listę obiektów kulturalnych współpracujących z liniami można znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika: www.mazowieckie.com.pl.

dad