Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła łącznie 36 zarzutów związanych z przestępstwami narkotykowymi sześciu mężczyznom i kobiecie. Wszystkim może grozić nawet 12 lat więzienia.

Sprawa miała początek w kwietniu zeszłego roku, kiedy policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że grupa osób może zajmować się handlem znaczną ilością środków psychotropowych. Z informacji śledczych wynikało, że na lokalny rynek trafiała amfetamina, kokaina i heroina.

Funkcjonariusze wytypowali osoby, które uczestniczyły w przestępczym procederze oraz miejsca, w których mogą przebywać, przechowywać narkotyki oraz nimi handlować. Następnie przygotowali działania, do których zaangażowali policjantów z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego  w Warszawie.

Ich efektem było zatrzymanie wówczas sześciu osób oraz zabezpieczenie ponad 10 kilogramów amfetaminy, blisko 400 gramów heroiny i ponad 50 gramów kokainy. Dzięki pracy operacyjnej udało się ustalić kolejne osoby związane z procederem.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Okręgowej w Warszawie na sformułowanie zarzutów wobec wszystkich zatrzymanych osób. Aktem oskarżenia zostało objętych w sumie siedem osób, którym przedstawiono łącznie 36 zarzutów.

dad