Światowej sławy skrzypek Michał Urbaniak, Atom String Quartet, Andrzej Jagodziński trio & Agnieszka Wilczyńska – to niektóre z gwiazd muzyki jazzowej, które w piątek 27 kwietnia zagrają dobroczynny koncert na rzecz bezdomnych. Wieczór jazzu na Saskiej Kempie to kolejna akcja Fundacji Daj Herbatę.

14 kwietnia obchodzony był Dzień Ludzi Bezdomnych - nieformalne święto zainicjowane przez Marka Kotańskiego, twórcę stowarzyszeń Monar i Markot. Stowarzyszenie Daj Herbatę postanowiło rozszerzyć tę akcję wychodząc z inicjatywą zwracania uwagi społeczeństwa na problem bezdomności, nie tylko 14 kwietnia, ale przez cały miesiąc. Piątkowy koncert w Saskiej Kempie to będzie zwieńczeniem tych wysiłków.
 

Na koncert organizatorzy zapraszają na godzinę 19.00 do PROM Kultury Saska Kępa przy ulicy Brukselskiej 23. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Urbaniak, niezrównany skrzypek jazzowy. Wystąpią także Atom String Quartet, Andrzej Jagodziński trio & Agnieszka Wilczyńska, Kasia Pietrzko i saksofonista Tomasz Wendt. Wieczór uświetni występ gości z Węgier – Kárpáti Dódi Privati Project wraz z Richardem Szaniszlo.

Więcej informacji na temat wydarzenia pod adresem https://www.facebook.com/events/2037591169792656/

TVP 3 Warszawa objęło wydarzenie patronatem medialnym.

dad