Samorządy powiatu sokołowskiego otrzymają 11,5 mln zł na drogi i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze przeznaczy MSWiA.

Przyznane środki pomogą samorządom uporać się ze szkodami, które w gminnych i powiatowych drogach spowodowały intensywne opady deszczu i silny wiatr. W gminie Kosów Lacki odbudowana zostanie droga powiatowa biegnąca przez miejscowości Stara i Nowa Maliszewa, która przed dwoma laty została zniszczona przez nawałnice.

Z dotacji skorzysta też gmina Jabłonna Lacka. Przy współpracy z powiatem odbuduje zniszczone przez podtopienia i ulewy drogi na odcinku Nowomodna – Łuzki. Samorząd otrzyma 800 tys. zł na generalny remont przedwojennego mostu na drodze łączącej Gródek i Teofilówkę. MSWiA przyznając środki dla samorządów współpracowało z wojewodami, którzy jako przedstawiciele rządu w terenie, mają wiedzę o potrzebach mieszkańców.

Gmina Sterdyń dzięki dotacji z MSWiA wyremontowała trzy odcinki dróg w miejscowościach Sterdyń, Dzięcioły Dalsze i Chądzyń-Kolonia Seroczyn. - W ubiegłym roku wysokość dofinansowania wyniosła 1,7 mln zł, w tym 1,2 mln, w sumie w 2017 i 2018 roku uzyskane promesy są na kwotę 3 mln zł – mówi wójt gminy Sterdyń, Grażyna Sikorska. Wkrótce samorząd rozstrzygnie przetarg na odbudowę drogi w Kolonii Szelągi. MSWiA sfinansuje 80 proc. wartości inwestycji, a 20 proc. samorządy będą musiały wygospodarować z własnego budżetu.