Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Po wygranej z Czarnogórą w Warszawie reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa świata 2018. PGE Narodowy szykuje niespodziankę dla kibiców.

Spółka zarządzająca PGE Narodowym ogłosiła przetarg na zbudowanie infrastruktury na ogromną strefę kibica na płycie stadionu. Ponad 70 tysięcy osób mogłoby obejrzeć w niej mecz Polska - Senegal, którym 19 czerwca biało-czerwoni zainaugurują występy w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Jednak aby strefa mogła powstać, operator PGE Narodowego musi znaleźć partnerów.

Zgodnie z założeniami na płycie stołecznego stadionu miałyby się pojawić cztery ekrany o wymiarach 16x9 metrów każdy, zawieszone na konstrukcji o wysokości minimum 17 metrów, a także scena przystosowana do budowy studia telewizyjnego.

"Narodowa Strefa Kibica to duży projekt, w ramach którego chcielibyśmy umożliwić fanom piłki nożnej wspólne dopingowanie biało-czerwonych na PGE Narodowym. W ten sposób nawiązalibyśmy do emocji, które wypełniały tę arenę podczas Euro 2012. W tej chwili intensywnie poszukujemy partnerów, którzy pomogą nam zrealizować to przedsięwzięcie. Nie potrafimy jeszcze ocenić, czy faktycznie dojdzie do jego realizacji, jednak niewątpliwie byłaby to najbardziej spektakularna strefa kibica w Warszawie podczas MŚ 2018" - powiedziała dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu PGE Narodowego Monika Borzdyńska, cytowana w komunikacie.

Rywalami Polaków w grupie H mundialu będą także Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).