Ulicami Warszawy przebiegł 28. Bieg Konstytucji 3 Maja. Zawodnicy mieli do pokonania 5 kilometrów. W ten sposób biegacze uczcili 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zwycięzcami biegu zostali Paulina Mazurek-Lipska i Jakub Nowak.

Paweł Lech przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Stołecznego Warszawy mówił, że dystans 5 kilometrów jest krótki, ale wymagający. - Często jest tak, że na tych krótszych dystansach poprzez ten szybszy bieg, poprzez ten większy wydatek energetyczny, jesteśmy bardziej zmęczeni niż jak biegniemy na 10 kilometrów lub na więcej - mówi Paweł Lech. 
W stolicy Bieg Konstytucji wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Andrzej Krzyżanowski wieloletni marszałek Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego wyjaśnia, że w Warszawie nie tylko uchwalono Konstytucję 3 maja, ale rozpoczęto świętowanie rocznic tego wydarzenia. - Ta tradycja świętowania Konstytucji 3 Maja była zapoczątkowana w miastach królewskich, a najbardziej w Warszawie - mówi Andrzej Krzyżanowski. 

W biegu wzięło udział około 7 tysięcy uczestników. Warszawska Triada Biegowa składa się z Biegu Konstytucji, Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości. Co roku we wszystkich tych biegach startuje około 30 tysięcy uczestników.