Polonia Warszawa 2:0 pokonała na swoim boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki w meczu drużyn z górnej części tabeli III ligi.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły spokojnie, delikatną przewagę wypracowali sobie zawodnicy gości. W 20. minucie spotkania Polonia po znakomitej akcji Bartosza Wiśniewskiego i dograniu Cezarego Sauczka do Krystiana Pieczary objęła prowadzenie w spotkaniu. Do końca pierwszej połowy podopieczni Krzysztofa Chrobaka starali się strzelić kolejnego gola, jednak wynik pozostał bez zmian. Dobrze spisywała się też obrona Czarnych Koszul, która skutecznie gasiła próby Lechitów.

Na drugą połowę lider z Tomaszowa Mazowieckiego wyszedł bardzo zdeterminowany, próbując od pierwszych minut doprowadzić do wyrównania. Ofensywna gra Lechii doprowadziła jednak do straty kolejnej bramki. W 50. minucie prostopadłe podanie otrzymał Mateusz Małek, który wszedł w pole karne, zwodem położył obrońcę na ziemię i mocnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Lechia mimo, że próbowała atakować, nie była w stanie oddać groźnego strzału na bramkę Polonii. W ostatnich minutach spotkania, Lechii udało się zepchnąć Polonię do defensywy, jednak wszystkie podania w pole karne pewnie wyłapywał bramkarz Dumy Stolicy, a strzały najczęściej leciały wysoko nad bramką.

Bramki: 20′ Pieczara, 51′ Małek
Polonia: Tobjasz, Bochenek, Choroś, Zembrowski, Wojdyga, Wiśniewski, Olczak, Małek (65′ Zych), Wilanowski (63' Chałas), Sauczek (78′ Oświęcimka), Pieczara
Lechia: Awdziewicz, Tlaga, Cyran, Walasek, Żytek, Kieplin, Szymczak, Bocian, Mirecki (46′ Kornacki), Rozwandowicz (76′ Lewiński), Płonka (68′ Olszewski)
Żółte kartki: 18′ Zembrowski, 75′ Sauczek, 90′ Tobiasz - 19′ Walasek, 36′ Szymczak