Baty, żaglówki, ale też katamaran i kajaki – to tylko część wodnych atrakcji przygotowanych podczas Otwarcia Sezonu Letniego nad Wisłą. O tym, jakie aktywności czekają na warszawiaków w tym roku, zarówno na rzece, jak i na jej brzegach, będzie się można przekonać już w sobotę, 5 maja.

- Wisła umożliwia warszawiakom atrakcyjne i bardzo różnorodne spędzanie czasu. Po raz kolejny dajemy mieszkańcom możliwość odkrycia, tego co w rzece najbardziej przyciąga. Chcemy by poznali również naszą miejską, wiślaną ofertę, która podczas Otwarcia Sezonu Letniego będzie zaprezentowana w całej okazałości - tłumaczył Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 22.00. W tym czasie Warszawiacy będą mogli zarówno wziąć udział w jednym z relaksujących rejsów - tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką -  jak i poszukać mocniejszych wrażeń podczas zabawy m.in. na skimboardzie. Nie zabraknie także innych aktywności sportowych. Będą m.in. rowery, kajaki, nartorolki, badminton czy frisbee. Zachętą do sprawdzenia swoich sił w tak różnych dyscyplinach będzie tzw. wielobój wiślany. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą mogli zbierać punkty i wymienić je na nagrody - wiślane upominki.

Odbędą się również zajęcia i warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach przygotowano również zajęcia edukacyjne, inaugurujące Wiślaną Super Budę 2.

Wydarzenie, o godz. 20.30, zwieńczy koncert żeńskiego pop-rockowego zespołu smyczkowego Red Heels na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego).

dad