Niedzielny mecz ligowy piłkarze Polonii rozgrywali w Ostródzie, gdzie podejmowali piętnasty zespół w tabeli, zwyciężając 3:0.

W pierwszych minutach spotkania nieznaczną przewagę mieli zawodnicy gospodarzy, którzy wykonali dwa rzuty wolne, ale uderzenia na bramkę Mateusza Tobjasza nie przyniosły większego zagrożenia. W 15’ rzut wolny wykonywał Bartosz Wiśniewski, jednak dobrze dośrodkowaną piłkę złapał bramkarz Sokoła. W 18’ rzut wolny z szesnastego metra wykonywał zawodnik gospodarzy, ale jego strzał trafił prosto w mur. W 20’ Sokół był bardzo blisko zdobycia gola, jednak piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Czarnych Koszul. Kolejne minuty to widoczna przewaga gospodarzy, Poloniści przez pierwsze trzydzieści minut grali bardzo niedokładnie. W 30’ rzut wolny z dogodnej pozycji wykonywał Bartosz Wiśniewski, jednak jego strzał trafił w jednego z obrońców. W ostatnich minutach podopieczni Krzysztofa Chrobaka przejęli inicjatywę i odważniej zaatakowali gospodarzy, jednak bezskutecznie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnych ataków Polonii. Z biegiem czasu Sokół ponownie zaczął dochodzić do głosu. W 59’ bardzo niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Dumy Stolicy, ale gospodarze nie potrafili umieścić piłki w siatce. Ta sztuka udała się Krystianowi Pieczarze zaledwie kilkanaście sekund później. Napastnik Czarnych Koszul znakomicie wykorzystał podanie, które otrzymał od Bartosza Wiśniewskiego. Po straconej bramce gospodarze bardzo odważnie ruszyli do przodu stwarzając sobie kilka niezłych sytuacji. W 69’ rzut wolny z boku boiska wykonywał Marcin Kluska, piłka po jego dośrodkowaniu trafiła na głowę Przemysława Szabata, który podwyższył wynik spotkania. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka nie zamierzali poprzestać na dwóch golach. W 76’ pięknym strzałem popisał się Przemysław Szabat, który ponownie umieścił piłkę w siatce. Czarne Koszule prowadziły już 3:0. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania.

SOKÓŁ OSTRÓDA 0:3 POLONIA WARSZAWA
Bramki: 60’ Pieczara, 69’ Szabat, 76’ Szabat
Sokół: Kotkowski, Bieńkowski (64' Mlonek), Pluta, Korzeniewski, Wojciechowski (79' Jankowski), Słowicki (86' Maternik), Kuciński, Rosoliński, Kajca, Gajewski, Otręba (89 Wolak)
Polonia: Tobjasz, Wojdyga, Choroś, Olczak (62’ Szabat), Bochenek, Kluska (81’ Oświęcimka), Gawron, Sauczek, Małek (76’ Zych), Wiśniewski, Pieczara (84’ Chałas)
Żółte kartki: 13’ Bieńkowski – 17’ Olczak, 26’ Gawron, 51’ Bochenek, 81' Zych