Po ponad trzystu latach powrócił rzymski, siedemnastowieczny kabinet, czyli bogato zdobiony mebel skrzyniowy króla Jana III Sobieskiego. To dar papieża dla polskiego władcy po Odsieczy Wiedeńskiej. Kolejny skarb to odzyskane w Dreźnie damskie biurko przy którym księżna Izabela Lubomirska mogła pisać listy, nie tylko miłosne.

Jest bezcenny i bardzo dekoracyjny, powstał w drugiej połowie siedemnastego wieku w rzymskim warsztacie Giacomo Hermana i z Włoch trafił wprost do Wilanowa. Jakie tajemnice ukrywał król w tych szufladkach? Nie wiadomo. Mebel zdobią sceny mitologiczne a wnętrze kabinetu przypomina miniaturową komnatę królewską.

Po śmierci króla gustowny mebel trafił do Krakowa, do klasztoru ojców Kapucynów gdzie służył jako część ołtarza. Teraz klasztor przekazał eksponat do Pałacu w Wilanowie. Udało się go odrestaurować dzięki pomocy samej Królowej Danii Małgorzaty, która udostępniła na wzór dwa podobne meble ze swojej rezydencji. Teraz można podziwiać go w całej okazałości podobnie jak utracone podczas II wojny światowej osiemnastowieczne biurko.