Laboratorium amfetaminy zlikwidowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Na obrzeżach Warszawy zlokalizowane były cztery linie produkcyjne, gotowe do wyprodukowania kilkunastu kilogramów amfetaminy w kilka dni.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga Krystian M. (37 lat) oraz Waldemar G. (53 lat) usłyszeli zarzut produkcji narkotyków, a Krystianowi M. postawiono dodatkowo zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Mężczyzna był też poszukiwany dwoma listami gończymi w sprawie odbycia kary pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu narkotyków oraz niestosowanie się do zakazu sądowego. 

Za wyprodukowanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował zatrzymanych. 
Na jednej z prywatnych posesji, w pomieszczeniu gospodarczym policjanci odkryli cztery czynne linie produkcyjne, w których przestępcy prowadzili proces syntezy zabronionej substancji. 

Na miejscu zabezpieczono ponad 2,5 kg gotowej do wprowadzenia substancji zawierającej amfetaminę oraz kilkanaście litrów mieszanin reakcyjnych zawierających w swoim składzie niezbędne prekursory oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy. 
- Z policyjnych szacunków wynika, że przy wykorzystaniu ujawnionych substancji chemicznych w ciągu kilku dni sprawcy mogliby wyprodukować nawet kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy - poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Dodała, że niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie. 

Śledztwo prowadzone jest przez policjantów z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. 

W działaniach policyjnych oprócz policjantów CBŚP z Warszawy brali udział także funkcjonariusze Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

IAR/PAP/dad