16 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją dystrybucją dużych ilości narkotyków zatrzymali wołomińscy policjanci. Ponad 115 funkcjonariuszy różnych specjalistycznych jednostek w ramach prowadzonej akcji przeszukało jednocześnie 34 miejsca.

Wołomińscy kryminalni rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Warszawy oraz w powiecie wołomińskim.  W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że przestępcza działalność obejmuje teren całego garnizonu warszawskiego. Grupa składała się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, którzy uczestniczyli w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. handlu bronią, rozbojach, wymuszeniach rozbójniczych i włamaniach.

W ramach przeprowadzonej w  poniedziałek  w godzinach porannych akcji, blisko 115 policjantów wspieranych przez policyjny śmigłowiec  przeszukali łącznie 34 miejsca na terenie Mazowsza. Zatrzymanych zostało 16  osób w wieku od 29 do 61 lat. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli ponad 40 tys. złotych, 1000 EURO, 510 funtów brytyjskich oraz wartościowe przedmioty i biżuterię.

Zatrzymania wołomińskich handlarzy to dalszy ciąg sprawy, w której już wcześniej zatrzymanych zostało ponad 100 osób, spośród których 63 zostały tymczasowo aresztowane.

dad