Trzech mężczyzn pobiło policjanta na służbie. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór na giełdzie owoców miękkich w Nowym Przybojewie w gminie Czerwińsk. Dwóch z nich już przebywa w policyjnym areszcie.

Według relacji świadków policjant, który chciał wylegitymować mężczyzn został najpierw uderzony w twarz, a później w bok. Funkcjonariusz w czasie zajścia użył środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu łzawiącego. Dzięki temu napastnicy wpadli w ręce policji na terenie szpitala w Płońsku, do którego zgłosili się, prosząc o udzielenie pomocy medycznej.

-  Do zdarzenia doszło w czasie legitymowania przez policjanta osoby, która popełniła wykroczenie w ruchu drogowym. Sprawcy to trzech mężczyzn. Po zdarzeniu uciekli z miejsca - mówiła mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku. Jak dodała funkcjonariuszka policji, szybko udało się namierzyć sprawców. - Po około dwóch godzinach już byli zatrzymani. Są to 34-latek i 29-latek z województwa świętokrzyskiego. Tożsamość trzeciego sprawcy ustalamy. Na chwilę obecną przesłuchujemy świadków i analizujemy zapis z monitoringu – mówiła mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Za przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

dad