Władze Radomia i przedstawiciele wojska podpisali porozumienie w sprawie organizacji pokazów lotniczych Air Show. Dwudniowa impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

- Tegoroczne pokazy będą wyjątkowe - mówił obecny na podpisaniu porozumienia wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz. Wiceszef MON przypomniał, że Air Show odbędzie się w roku, gdy obchodzimy dwie ważne rocznice: setną odzyskania niepodległości i 100-lecie lotnictwa.

W tym roku fani lotnictwa będą mogli podziwiać na radomskim lotnisku najlepsze grupy akrobacyjne z całego świta. Udział w imprezie już potwierdziły zespoły z Włoch i Hiszpanii, a także z Chorwacji, Grecji, państw skandynawskich oraz z Turcji i Ukrainy. 

Prezydent Radomia Radosław Witkiewicz po podpisaniu porozumienia z wojskiem powiedział, że pod względem organizacyjnym miasto jest już przygotowane do lotniczej imprezy. W budżecie zabezpieczono pieniądze na to wydarzenie. Do działania są również gotowe służby mundurowe i medyczne. Zaplanowano także - jak dodał prezydent Witkiewicz - kwestie związane z ochroną imprezy oraz z komunikacją dla odwiedzających Air Show. 

Jak co roku na radomskim Air Show nie zabraknie też mocnej reprezentacji Polski. Powietrzne ewolucje zaprezentuje grupa Żelazny, a także zespoły ewolucyjne na Orlikach i Iskrach. W trakcie lotniczej imprezy przewidziano także atrakcje na ziemi. Będzie można podziwiać między innymi wyposażenie wojsk lądowych polskiej armii oraz sprzęt amerykańskich oddziałów, które stacjonują w naszym kraju. 

IAR/TVP3/dad