Ciechanowscy fani sportów ekstremalnych będą mieli powody do zadowolenia – w mieście powstaną skatepark i pumptrack, czyli tor do wyczynowej jazdy rowerem. Samorząd pozyskał 200 tysięcy złotych na budowę profesjonalnych obiektów z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Oba obiekty zostaną wybudowane przy stawie w pobliżu kościoła pw. Jezusa Miłosiernego. Póki co jest tu plenerowa siłownia, plac zabaw i górka saneczkowa. Skatepark, który tu powstanie umożliwi bezpieczną jazdę na rolkach, deskorolkach, czy hulajnogach. Dla tych bardziej doświadczonych zostaną ustawione rampy i inne przeszkody, dzięki którym możliwe będzie wykonywanie trików i akrobacji. Z kolei pumptrack to specjalnie ukształtowany tor do widowiskowych przejazdów rowerowych.
 

Obiekty zostaną przystosowane do różnych poziomów zaawansowania, więc będą mogły z nich korzystać osoby w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach. 

Miasto rozpoczyna procedurę przetargową, która ma wyłonić wykonawcę. Jak tłumaczy Renata Jeziółkowska, rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów nowe obiekty mają być miejscem rozrywki, ale i aktywnej rekreacji. - To sposób na propagowanie zdrowego trybu życia. Chodzi o to, żeby nie siedzieć przed telewizorami, komputerami , tylko, żeby aktywnie spędzać czas. Takie miejsca są przystosowane do ekstremalnych sportów - tłumaczyła Jeziółkowska zapewniając, że dzięki temu są one bezpieczne dla użytkowników i pozostałych osób.

Skatepark z betonową nawierzchnią będzie miał dwa poziomy, aby ułatwić korzystanie z niego osobom o różnych umiejętnościach. Ze skateparku jednocześnie będzie mogło korzystać około 20 osób. Pojawi się tez otwarty basen typu „Bowl”. Pumptrack będzie miał dwa tory - jeden dla dzieci, drugi przeznaczony będzie dla młodzieży i dorosłych uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie.

dad