Piłkarze Polonii Warszawa 4:1 zwyciężyli Wartę Sieradz w trzydziestej kolejce III ligi piłki nożnej. Czarne Koszule przez cały mecz kontrolowali przebieg spotkania.

Poloniści od pierwszych minut odważnie ruszyli do ataku na bramkę gości z Sieradza. Przez pierwsze 10 minut podopieczni Krzysztofa Chrobaka wykonali 6 rzutów rożnych, każdy kolejny był coraz groźniejszy, ale cały czas brakowało dokładności. W 18. minucie znakomitą sytuację wypracował sobie Mateusz  Małek, jednak strzał zostawiał wiele do życzenia.

W 26. minucie spotkania Czarne Koszule objęły prowadzenie. Z rzutu wolnego znakomicie dośrodkował Mariusz Marczak, a piłka poleciała wprost do Marcin Bochenka. Obrońca Polonii uderzył futbolówkę klatką piersiową, ta odbiła się od słupka i przeleciała po linii wzdłuż bramki do drugiego słupka, wylatując ostatecznie przed bramkę. Na całe szczęście dla Marcina Bochenka, piłka znalazła się tuż obok niego, więc dopełnił on formalności zdobywając pierwszego gola w spotkaniu. Wynik nie zmienił się aż do przerwy.

W 55. Minucie meczu drugą bramkę dla Polonii zdobył Rafał Zembrowski, a dwie minuty później bramkarz Warty Sieradz wyciągał piłkę z siatki za sprawą Tomasza Chałasa. Zespół gości po straconych golach stracił zupełnie wiarę w dobry wynik. Z każdą minutą Poloniści czuli się coraz pewniej i grali jeszcze bardziej odważnie. Licznik bramek zdobytych dla Polonii zamknął Piotr Maslanka w 79. minucie, zaś honorowego gola dla Gości w 82. Minucie zdobył Wiktor Płaneta.

POLONIA WARSZAWA 4:1 WARTA SIERADZ

Bramki: 26’ Bochenek, 55’ Zembrowskik, 57’ Chałas, 79’ – 82’ Płaneta
Polonia: Tobjasz, Maślanka, Choroś (77’ Szabat), Zembrowski, Bochenek, Olczak, Gawron, Sauczek, Małek (60’ Zych), Marczak (67’ Wilanowski), Chałas (73’ Oświęcimka)
Żółte kartki: 37’ Szyc, 48’ Kowalski