-Urząd Miasta Stołecznego Warszawy może być przyjazny dla ludzi. Dlaczego? Pierwszy postulat, jaki zgłosiłem, dotyczy tego, aby dwa dni w tygodniu te wydziały, które bezpośrednio odpowiadają za obsługę obywateli, były otwarte do godziny 20:00 – mówił o swoich propozycjach dla Warszawy wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki w programie "Zawsze na Temat."

 - Urzędy czynne do godziny 16:00, szczególne w warunkach warszawskich, są anachronizmem. – podkreślił Patryk Jaki. Gość Anny Żurek zaznaczył, że wielu warszawiaków musi brać specjalnie urlop, aby załatwić sprawę urzędową. - Nie może tak być – dodał.

Urząd przyjazny niepełnosprawnym i starszym

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy podkreśla, że urząd jest dla obywatela, a nie sam dla siebie.- Nie tylko myślę tutaj o ludziach, którzy np. pracują w korporacjach, ale myślę też o niepełnosprawnych, starszych i osobach, które nie mają siły, żeby wybrać się do urzędu – wyjaśnił. Jaki uważa, że wizyty domowe urzędników powinny rozwiązać ten problem. - Chciałbym żeby w każdej dzielnicy była osoba odpowiedzialna za takie wizyty i żeby można było załatwić nie jedną, a wiele spraw urzędowych.

Licytacje i aukcje elektroniczne w urzędach

Gość Anny Żurek przedstawił zarys programu  „Przyjazny, uczciwy i bezpieczny urząd" dzięki, któremu urząd miasta miałby nowe źródło dochodów. - Np. powszechnie stosując licytacje i aukcje elektroniczne. Doświadczenie osób które się tym zajmują, pokazuje że przeprowadzanie tego typu działań może przynieść nawet do 20% oszczędności na każdym tego typu postępowaniu. - oznajmił Patryk Jaki i dodał, że jeżeli chodzi o stołeczny urząd, to oszczędności przyniosłyby miliony, które potem można przeznaczyć na inwestycje.