Mieszkańców Mazowsza czeka upalny początek długiego weekendu. Po południu gdzieniegdzie mogą jednak występować burze z gwałtownymi porywami wiatru.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i zachodzie województwa okresami duże i tam po południu przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Bezchmurnego nieba mogą spodziewać się dziś mieszkańcy Płocka, Sochaczewa, Radomia i Siedlec.  Temperatura będzie wahać się od 28 stopni w Mławie, do 30 stopni w Warszawie i Otwocku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na południu zmienny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 55 km/h.
 
Ciśnienie będzie spadać i w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa. 

Prognoza na kolejne dni

W piątek i sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 60km/h.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu okresami duże i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C

pogodynka/dad