W "Słowobraniu" gośćmi Anny Rybak i Krzysztofa Grzybowskiego będą prof Witold Orłowski i Tomasz Łysiak. Anna Rybak i prof. W. Orłowski rozmawiać będą o bogato ilustrowanym albumie przygotowywanym w związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. "Polska 100 lat" składa się z pięciu rozdziałów poświęconych polskiej historii, społeczeństwu, kulturze, nauce i gospodarce. Pracami nad powstaniem tej wyjątkowej publikacji kierowała powołana z inicjatywy społecznej Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in.: profesorowie M. Kleiber, A. Mencwel, H. Samsonowicz, J. Bralczyk oraz wybitni znawcy polskiej kultury: pisarz W. Myśliwski, dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – W. Dąbrowski, czy polski dyplomata, badacz stosunków międzynarodowych prof. A. Rotfeld. 


Najnowsza książka Tomasza Łysiaka, dziennikarza i autora powieści historycznych, to fascynująca i metafizyczna historia o mniej znanym okresie życia Józefa Piłsudskiego. "Sybir. Zesłanie Józefa P." to również przejmujący portret tysięcy Polaków z Syberii, którzy nigdy nie zapomnieli o kraju swego pochodzenia. Na rozmowę z autorem zaprasza Krzysztof Grzybowski. 

Odwiedzimy również Warszawskie Targi Książki, gdzie wydawnictwo znane z historycznych publikacji świętuje 100 lecie istnienia i udowodnimy, że cytaty świętych można znaleźć nie tylko w książkach.