W Warszawie rozpoczyna się już po raz szósty Festiwal dla Dzieci i Młodzieży - Kino w Trampkach. Święto kina dziecięcego i młodzieżowego potrwa 11 dni, podczas których przedstawionych zostanie ponad 100. filmów z całego świata.

Anna Stadnik, dyrektorka artystyczna Festiwalu powiedziała, że będziemy świadkami zabawnych, mądrych i opowiedzianych z szacunkiem do młodego widza - historii. Dodała, że dzieci zasługują nie tylko na filmy animowane, ale też na przeżywanie historii swoich rówieśników.

Tegorocznym hasłem festiwalu jest Fair Play. Dyrektorka Kina w Trampkach, Agnieszka Drzewiecka - Protić, zaznaczyła, że to prawie 2. tygodnie przygód hołdujących prawdziwym wartościom. 

Kino w Trampkach to pokazy filmowe, warsztaty, konkursy, spotkania i wystawy. W konkursie oceniane będą, przez młodzieżowe jury, filmy pełno i krótkometrażowe, dziecięce i młodzieżowe. Nagroda za film pełnometrażowy to 1500 euro i 500 euro za film krótkometrażowy. W tym roku jury po raz pierwszy przyzna nowe "statuetki” - Trampki.
Powstanie Młodzieżowa Telewizja Festiwalowa. .

Festiwal potrwa do 17 czerwca. Pokazy filmowe odbędą się w Kinotece i Kinie Luna. Więcej informacji na stronie www.kinowtrampkach.pl

IAR/dad