II otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Inline Alpine. W niedzielę, 10 czerwca br., na ulicy Agrykola w Warszawie do rywalizacji staną najlepsi sportowcy z całej Polski. Zawody będą okazją do zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów do Pucharu Polski w Inline Alpine. W zeszłym roku zgłosiło się 55 sportowców, obecnie organizatorzy oczekują podobnej liczby startujących.


Inline Alpine to inaczej rolkarstwo alpejskie. Jest to młoda, lecz szybko rozwijająca się dyscyplina. Zadaniem zawodników jest jak najszybsze, i oczywiście zgodne z zasadami, pokonanie trasy wytyczonej pomiędzy tyczkami – jak w narciarstwie alpejskim. Poruszają się jednak na rolkach do jazdy szybkiej, po asfalcie, a tyczki osadzone są na ciężkich płytach.

Takie zawody odbywają się już na całym świecie. Uznaje się, że pomysł narodził się w Szwajcarii, tam też odbył się pierwszy uliczny slalom na rolkach. Nowy sport szybko znalazł entuzjastów w wielu krajach, zarówno wśród narciarzy, dla których jest uzupełnieniem i urozmaiceniem treningu w sezonie letnim, jak i wśród rolkarzy – dla nich z kolei jest nowym wyzwaniem. Z czasem pojawili się też sportowcy wyspecjalizowani w Inline Alpine. W Polsce rolkarstwo alpejskie pojawiło się ok. roku 2013, a w 2014 roku zorganizowano pierwszy cykl zawodów.

Inline Alpine kradnie serca nie tylko sportowcom, ale również kibicom. Fascynuje i urzeka ich urok szybkiej jazdy slalomem. Zawody są widowiskowe i emocjonujące, z roku na rok rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. I można je obserwować w centrum miasta, np. podczas niedzielnego spaceru lub imprezy masowej.

W imieniu organizatora zapraszamy na II otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Inline Alpine: niedziela, 10 czerwca br., ulica Agrykola w Warszawie. Rozpoczęcie o godz. 11:00.

Chętni do udziału w zawodach znajdą wszystkie informacje na
https://www.facebook.com/events/1735284129864744/ oraz na stronie: www.topolgroup.pl