Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odroczył rozprawę dotyczącą skargi na decyzję komisji reprywatyzacyjną w sprawie nieruchomości przy Twardej 10. Skargę wnieśli beneficjenci decyzji zwrotowej podjętej przez władze stołecznego ratusza i samo miasto.

Rozprawę odroczono z uwagi na konieczność rozpoznania wniosku zgłoszonego przez przedstawiciela komisji weryfikacyjnej o wyłączenie z rozprawy jednego z sędziów WSA. Chodzi o Elżbietę Sobielarską, która z ramienia Sądu badała prawidłowość wydawanych przez miasto decyzji zwrotowych. W przeszłości nie widziała nieprawidłowości przy ustanawianiu kuratorów na osoby mające ponad 120 lat - tłumaczył złożenie wniosku pełnomocnik komisji Kamil Zaradkiewicz 
Wniosku nie rozumie pełnomocnik stołecznego ratusza Bartosz Przeciechowski. Interpretuje ten ruch jako obawę przed postanowieniem WSA. - Tak jakby bali się oddać po osąd sądu. Póki co decyzje organów administracji, także komisji, kontroluje sąd. To jest moment, by sąd to kontrolował - mówi Przeciechowski.

Komisja weryfikacyjna wydała decyzję uchylającą zwrot nieruchomości przy Twardej 10 w lipcu ubiegłego roku. WSA ma rozpoznać dziś jeszcze 3 wnioski zaskarżające jej orzeczenia ws. innych adresów. 

Rozprawę odroczono bez podania nowego terminu. 

IAR/dad