To będą trzy trudne miesiące bez tramwajów. Na ulicy Puławskiej rozpoczął się remont torowiska. Na trasę wyruszyły linie zastępcze. Mieszkańcy są zdezorientowani i narzekają na brak informacji. Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich zapowiadają że po remoncie jakość podróżowania w tym rejonie znacznie się poprawi.

Wymiana niemal 6 km szyn, przebudowa przystanków i nowe zielone torowiska – Tramwaje Warszawskie remontują Puławską. Z ruchu tramwajowego wyłączono odcinek między Placem Zbawiciela i ulicą Woronicza. Nie będzie łatwo – komentowali dziś niemal wszyscy pasażerowie, którzy obawiają się prawdziwego paraliżu w dni powszednie.

Tramwaje Warszawskie tłumaczą, że remont trzeba było zacząć miesiąc przed wakacjami, tak aby zdążyć z napiętym harmonogramem robót do rozpoczęcia roku szkolnego. "W pierwszym etapie prac od 9 czerwca wyłączony z ruchu będzie lewy pas wzdłuż torowiska jezdni Puławskiej w kierunku centrum. Tak będzie na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Malczewskiego i Odyńca. W kolejnych etapach wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu na odcinku do Madalińskiego" - informują tramwajarze. W lipcu wyremontowany zostanie fragment torów na placu Zbawiciela. Wszystkie prace skończą się na początku września, kiedy wróci ruch tramwajowy na nowe tory.

Komunikację dla pasażerów mają ułatwić linie zastępcze:

Autobusowa Z-4, która kursuje wzdłuż zamkniętego odcinka na trasie: METRO WILANOWSKA – PL. KONSTYTUCJI.

Tramwajowa linia uzupełniająca 70
: OS. GÓRCZEWSKA - Powstańców Śląskich - Wolska - aleja "Solidarności" - aleja Jana Pawła II - Chałubińskiego - Nowowiejska - Marszałkowska - gen Andersa - most Gdański - Jagiellońska - ŻERAŃ FSO.