Legalne picie alkoholu pod chmurką na Ursynowie – nad wprowadzeniem takiej możliwości zastanawiają się władze dzielnicy. Jak mówi burmistrz - pomysł wyszedł od mieszkańców i to oni w konsultacjach społecznych podejmą decyzję czy i gdzie taka strefa miałaby powstać. Zdaniem ekspertów picie na świeżym powietrzu to brak kontroli i zachęta do chuligaństwa.

Na razie na Ursynowie picie pod chmurką jest nielegalne. To może się jednak zmienić. Władze dzielnicy rozważają wprowadzenie stref gdzie będzie można napić się alkoholu. Eksperci przypominają, że stworzenie strefy gdzie pić można, to otwarcie Puszki Pandory.

Od kwietnia, zgodnie z rozporządzeniem Rady Miasta, legalnie można pić alkohol na Bulwarach Wiślanych i na Poniatówce. Niestety pojawiły się góry śmieci, mieszkańcy mówią o bójkach a niemal każdy tydzień przynosi kolejne akcje ratowania pijanych amatorów pływania w nurcie Wisły.

Mieszkańcy Ursynowa w sprawie picia pod chmurką będą mogli się wypowiedzieć w ankiecie na stronie Urzędu Miasta oraz podczas najbliższych dni Ursynowa. Pojawiły się także głosy dotyczące zniesienia zakazu na Polu Mokotowskim.