W Warszawie powstanie siedem lokalnych stref kibica. Podobne miejsca do kibicowania powstają także w innych miastach Polski, między innymi w Gdańsku i Poznaniu.

Warszawskie strefy kibica powstaną na Bemowie, Bielanach, Targówku, Pradze-Południe, Ursynowie, Woli i w Śródmieściu. Zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska podkreśla, że o wyborze lokalizacji zadecydowali sami burmistrzowie. ,,Połączenie stref nie jest przypadkowe - Praga-Południe, jako największa dzielnica organizuje strefę dla dzielnic ościennych, czyli Wesołej i Rembertowa, z kolei Targówek robi ją dla Pragi-Północ i dla Białołęki, natomiast Śródmieście przygotowuje strefę razem z Mokotowem i Ochotą"- dodaje Renata Kaznowska.

W większości lokalnych stref kibica w stolicy można będzie obejrzeć nie tylko mecze z udziałem polskiej reprezentacji, ale również fazę pucharową. Każda strefa pomieści do tysiąca osób. 

Koszt organizacji każdej ze stref to około 200-300 tysięcy złotych, w zależności od zaplanowanych atrakcji.

W Warszawie pierwszy mecz biało-czerwonych można będzie obejrzeć również w Narodowej Strefie Kibica, która powstanie na Stadionie Narodowym. Strefy kibica powstają także w innych miastach Polski, między innymi w Toruniu przy miejscowej Arenie, na stadionie bydgoskiego Zawiszy, na Targu Węglowym w Gdańsku, czy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Mistrzostwa Świata rozpoczynają się w Rosji 14 czerwca. Polska w grupie H rozegra spotkania z Senegalem, Kolumbią i Japonią. 

IAR/dad