34 inwestycje drogowe z województwa mazowieckiego znalazły się na liście podstawowej wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Łączna kwota inwestycji to 47,8 mln złotych.

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, w ramach środków pochodzących z dofinansowania w województwie mazowieckim zostanie wybudowanych, wyremontowanych i przebudowanych 51,52 km dróg gminnych i prawie 22,28 km dróg powiatowych. W ramach dofinansowanych zadań powstanie ponadto 23,2 km nowych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. .
Dzięki środkom przyznanym z dofinansowania realizacja zadań inwestycyjnych będzie możliwa między innymi na terenie gmin: Ząbki, Ostrów Mazowiecka,  Miasta Siedlce, Miasta Ostrołęki, Pułtusk,Gostynin, Zbuczyn, Wieniawa, Gąbin, Goszczyn, Gózd, Kobyłka, czy Raszyn.

Rząd RP wesprze w sumie 433 samorządowe inwestycje w drogi lokalne na kwotę 500 mln zł. Inwestycje obejmą około 561 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Część przedsięwzięć to budowa nowych dróg, a część - modernizacja i remonty. Oprócz dróg powstanie też 26 mostów, 230 kilometrów chodników lub ścieżek pieszo-rowerowych i 300 bezpiecznych przejść dla pieszych. Średnia wartość dotacji na jedną inwestycję  to 1,15 miliona złotych. Kwoty dotacji wahają się od 64 tysięcy do 5 milionów złotych.