Niepewny los mieszkańców i ich kamienicy przy Kolegialnej 4 w Płocku. Nadzór budowlany nakazał im opuszczenie budynku w trybie pilnym. Kamienica może się zawalić, a wszystko w związku z pracami przy rozbudowie Muzeum Mazowieckiego. Władze miasta szukają już mieszkań zastępczych. Nie wiadomo, kiedy prace przy budowie zostaną wznowione.

Prace przy rozbudowie Muzeum Mazowieckiego zostały wstrzymane, bo zagrażają m.in. budynkowi przy Kolegialnej 4. Kamienice mają wspólną ścianę i jej rozbiórka groziłaby zawaleniem, a budynek zamieszkiwany jest przez kilkanaście rodzin. Najbardziej zagrożony jest fragment budynku bezpośrednio graniczący z placem budowy. Na ścianach pojawiły się pęknięcia i mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Przy Kolegialnej ma powstać nowy kompleks budynków Muzeum Mazowieckiego. Najbardziej zniszczone fragmenty mają być wyburzone. Na ich miejscu odbudowane zostaną nowoczesne przestrzenie. Dopóki jednak inwestor nie upora się z przeprojektowanej zagrożonej części budynków, prac nie będzie można kontynuować. Budynek zagrożony jest zawaleniem, dlatego urząd miasta zdecydował o wyprowadzeniu w trybie pilnym rodzin z części kamienicy. Prace przy rozbudowie muzeum miały zakończyć się we wrześniu, ale już wiadomo, że ten termin jest zagrożony. W nowym kompleksie ma powstać m.in. ekspozycja poświęcona znanym mieszkańcom Płocka oraz największa w Polsce kolekcja ArtDeco.