Czwartek na Mazowszu nie będzie należał do najbardziej pogodnych. Niebo będzie się chmurzyć, a gdzieniegdzie mogą pojawić się opady deszczu.

Do południa sporo chmur z których spadnie deszcz, ale nie będzie intensywny. Szczególnie zachmurzone niebo może być w rejonach Ciechanowa i Siedlec. W drugiej części dnia w całym regionie  będzie już zdecydowanie więcej słońca, a opady będą stopniowo zanikać. Temperatura będzie oscylowała w okolicach 20 stopni. Najcieplej będzie w Warszawie i Radomiu, tam na termometrach 24 stopnie. Wiatr północny, umiarkowany.

Ciśnienie ostatnio spadało, teraz znów idzie w górę i w południe osiągnie 999 hPa.

Stan pylenia roślin

W czwartek wysokie stężenie w powietrzu osiągną pyłki traw oraz pokrzywy. Osoby uczulone na te rośliny powinny omijać parki i zalesione obszary, za to ulgę przyniesie im na pewno spacer nad Wisłą.

Prognoza na kolejne trzy dni

W piątek ma być pogodnie, a niewielkie opady możliwe w Ostrołęce i Siedlcach. Ociepli się do 26 stopni. W sobotę poranek gdzieniegdzie będzie mglisty, a w ciągu dnia w centrum i na wschodzie popada i zagrzmi. W niedzielę będzie gorąco do 29 stopni. Ale przejdą burze, które mogą być groźnie z silnym wiatrem i ulewami.

dad