Na tę inwestycję mieszkańcy Płocka czekali trzy lata. Centrum Sportów Ekstremalnych wygrało w Budżecie Obywatelskim w 2015 roku ale najpierw okazało się, że środki na jego realizację zarezerwowane w budżecie miasta były zbyt niskie, a gdy udało się wybrać wykonawcę, to prace opóźniły się o kolejny rok. Teraz w końcu inwestycję udało się zakończyć.

Na osiedlu Podolszyce Północ do dyspozycji płocczan oddano pierwszy w mieście tor do ekstremalnej jazdy na rowerach i rolkach. Oprócz toru do jazdy na wrotkach, rolkach i rowerach powstał pump-truck do ekstremalnych wyczynów oraz do nauki dla najmłodszych i młodzieży. Rowerowy plac zabaw o powierzchni prawie tysiąca metrów kwadratowych wypełniły garby, profilowane zakręty i małe „hopki”.

Centrum sportowe na Podolszycach Północ to projekt budżetu obywatelskiego, który wygrał w głosowaniu w 2015 roku. Inwestycja miała powstać już w 2016 roku, ale najpierw budowa nie mogła ruszyć ze względu na zbyt małe środki zarezerwowane w budżecie, później gdy udało się ją rozpocząć to okazało się, że wykonawca przekroczył termin o kilka miesięcy, a gdy ją zakończył to inwestycja została źle wykonana i trzeba było od nowa przebudowywać tory rowerowe. - Chcieliśmy, aby ten tor był przede wszystkim dobrej jakości, a po drugie, żeby spełnił oczekiwania osób, które z takiego toru będą korzystać  -mówił Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka.
Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego w Płocku wykonano już ponad 30 inwestycji za blisko 30 milionów złotych.
 
Budowa centrum sportowego to pierwszy element z planowanego zagospodarowania całego terenu na osiedlu Podolszycach Północ (@ Clip 28-29). W przyszłym roku obok zaplanowano powstanie m.in. Parkour do ekstremalnych wyczynów dla biegaczy oraz skweru dla mieszkańców. Cała inwestycja pochłonie około 2,5 mln złotych.

dad