12 lat czekaliśmy na mecz Polaków na piłkarskich mistrzostwach świata. Niestety nasz powrót na mundial nie był udany. W pierwszym spotkaniu grupowym biało-czerwoni przegrali w Moskwie z Senegalem 1:2

W pierwszej połowie polscy piłkarze nie oddali celnego strzału na bramkę rywali. Senegalczycy nie grali lepiej, ale pomógł im Thiago Cionek. W 37. minucie po uderzeniu Idrissy Gueye, nasz obrońca pechowo zaliczył samobójczego gola. Po przerwie lepsza postawa biało-czerwonych, niestety przekreślona została po błędzie Grzegorza Krychowiaka i Jana Bednarka. Ich niefrasobliwość w defensywie wykorzystał w 60. minucie M'Baye Niang. Tylko o odrobinę humory polskim kibicom poprawiło trafienie w końcówce Krychowiaka, na więcej zabrakło już czasu.

W niedzielę kolejnym rywalem Polaków będzie Kolumbia.