Strażacy z regionu płockiego paradą pojazdów rozpoczęli obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W korowodzie przegląd strażackiego uzbrojenia wykorzystywanego podczas akcji w ciągu ostatnich stu lat. Wśród nich prawdziwe perełki, niespotykane nigdzie więcej w Polsce.

Kilkadziesiąt minut trwała parada strażackich wozów w Bielsku. Przez gminę przejechało w sumie 100 pojazdów. Wśród nich zarówno najnowocześniejszy sprzęt za wiele milionów złotych, jak i zabytkowych pojazdów wykorzystywanych w czasie akcji w ciągu ostatnich 100 lat. Strażacy ze Starej Białej i Słubic przywieźli specjalistyczne pompy wodne, zaprzęgnięte w konie, wykorzystywane podczas pożarów w XX-leciu międzywojennym. Z kolei strażacy z Korzenia w gminie Łąck zaprezentowali jedyny w Polsce model Citroena z 1971 roku. To dar francuskich strażaków dla kolegów z regionu płockiego.

Wśród pojazdów prawdziwe perełki, m.in. w pełni odrestaurowany Ford International, który do Bielska przyjechał z OSP w Płocku. W latach 90-tych strażacy dostali go od Szwedów. Parada w Bielsku to początek obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Strażacy z regionu zapowiadają kolejne imprezy.