Warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami i nie wszystkie zakończą się w poniedziałek nad ranem. Ruch na Wisłostradzie sparaliżują tradycyjne Wianki nad Wisłą – to największa plenerowa impreza dla kilkudziesięciu tysięcy osób. Podczas tego weekendu warto pamiętać również o innych objazdach.

fot. Infoulice UM Warszawa fot. Infoulice UM Warszawa Na potrzeby organizacji tak dużej imprezy od godziny 18.00 do godz. 4.00 w niedzielę zamknięte dla samochodów będą obydwie jezdnie Wisłostrady. Kierowcy jadący od strony Mokotowa dojadą jedynie do mostu Śląsko-Dąbrowskiego i dalej będą musieli skręcić w ulicę Grodzką. Z kolei jadący od strony Bielan zostaną skierowani na objazd  już w ulicę Krasińskiego.

Od ulicy Sanguszki Wisłostrada będzie całkowicie zamknięta dla ruchu – wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie. Zalecany objazd: most gen. S. Grota-Roweckiego – Jagiellońska – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – most Siekierkowski.

Około godziny 17.30 autobusy linii: 118, 185 i 385 będą kursowały objazdem ulicami: A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. "Solidarności" – Nowy Zjazd.

fot. Infoulice UM Warszawa fot. Infoulice UM Warszawa Drogowcy remontują obie jezdnie ulicy Kijowskiej

Dworzec Wschodni odcięty - dla wielu pasażerów oznacza to długi spacer z bagażami. Na pasażerów, którzy wcześniej nie zapoznali się z planami remontowymi ZDM czekała przykra niespodzianka. Do poniedziałku do godziny 4.00 zamknięte dla samochodów będą obydwie jezdnie.  Objazdy poprowadzono ulicami: Naczelnikowską, Radzymińską i Ząbkowską.  Z kolei dojazd do Dworca Wschodniego możliwy będzie jedynie od ulicy Lubelskiej.

Dojazd w pobliże Dworca Wschodniego mógłby ułatwić położony kilkaset metrów od miejsca remontu nowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej - niestety wciąż zamknięty. Mieszkańcy mówią o kompromitacji. Trasy nie można otworzyć z powodu wadliwych tymczasowych ekranów. O tym że jakieś muszą stanąć drogowcy zorientowali się dopiero po zakończeniu budowy, gdy okazało się, że ich budowę nakazuje decyzja środowiskowa. Zbudowane na szybko konstrukcje z maty okazały się zagrożeniem.

Przejścia dla pieszych przez Kijowską przy Dworcu Wschodnim będą zamykane naprzemiennie. Innymi trasami pojadą też autobusy:

Linie: 120, 123, 140, 156, 169, 738, N02, N03 i N71 zostaną wycofane z pętli Dworzec Wschodni (Kijowska) i skierowane na trasy objazdowe.

Linie: 120, 140, 169, 738 i nocnej N02 będą kursowały ulicami: Targowa – J. Zamoyskiego – Lubelska do przystanku Dw. Wschodni (Lubelska). Do tego samego przystanku dojadą również linie nocne N03 i N71.

Autobusy linii 123 pojadą ulicami Zamoyskiego i Sokolą do przystanku Metro Stadion Narodowy (wrócą ulicami: Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Sokola).

Linia 156 pojedzie objazdem ulicami: Objazdowa – Kawęczyńska – Ząbkowska – Markowska – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Sokola – Metro Stadion Narodowy (powrót: Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – K. Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska).

fot. Infoulice UM Warszawa fot. Infoulice UM Warszawa Przebudowa Głębockiej

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego do końca wakacji na Berensona od Kąty Grodziskie do skrzyżowania z Głębocką będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – wyłącznie w stronę Głębockiej.

fot. Infoulice UM Warszawa fot. Infoulice UM Warszawa Czerniakowska bis i wyłączone zjazdy z Trasy Siekierkowskiej

Zmiany na budowanej Czerniakowskiej bis, gdzie trwają prace przy przebudowie skrzyżowania z Trasą Siekierkowską.

Zamknięta dla samochodów zostanie jezdnia łącząca al. J. Becka z ulicami Polską i Antoniewską. Z utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się do końca sierpnia. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Gościniec – Bartycka – Czerniakowska; Antoniewska – R. Statkowskiego – Gołkowska lub do Augustówka.