Lato w pełni. Koniec roku szkolnego i początek wakacji. Tradycyjnie w tym czasie dla mieszkańców i gości odwiedzających Warszawę zaplanowano Festiwal„Lalka na Scenie”. W tym roku już po raz trzeci na warszawskich przestrzeniach Rynku Nowego Miasta oraz w Parku Wiecha przed Teatrem RAMPA zawitają mistrzowie gry pacynką i marionetką. Czas w letni weekend: 13-15 lipca zarezerwujcie dla III Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”.

fot. Fundacja Meritum - Lalka na Scenie fot. Fundacja Meritum - Lalka na Scenie To już III Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. W tym roku, tak jak w poprzednim, przez trzy dni widzowie spotkają się z tradycją ulicznych teatrów lalkowych. Od piątku do niedzieli tj.: 13 lipca (piątek) w godzinach od 17:00 do 20:00 centrum festiwalowych wydarzeń będzie Park Wiecha przed Teatrem RAMPA. W dniach 14-15 lipca (sobota-niedziela) tradycyjnie widzowie zaproszeni są na Rynek Nowego Miasta w godzinach od 11:00 do 18:00. W te dni Festiwalu o każdej pełnej godzinie rozpoczynać będzie się kolejny spektakl. Na wszystkie festiwalowe wydarzenia obowiązuje wstęp bezpłatny.

Spotkania festiwalowe trwać będą niezależnie od pogody. Wiele godzin można będzie spędzić w oderwaniu od rzeczywistości, przenieść się w klimat tradycyjnego teatru ulicznego: wysłuchać opowieści ożywionych marionetką i pacynką, podziwiać teatr cieni, a także poznać niesamowity kunszt mistrzów animujących lalki oraz zobaczyć z bliska budowę marionetki czy pacynki. W przerwach towarzyszyć będą koncerty na katarynkę i spotkania z aktorami.Prezentowane spektakle są przeznaczone dla każdego: młodego i dorosłego widza, bez względu na wiek. Ponadto dobrano je tak, aby nie było bariery językowej w odbiorze. O artystyczne emocje na najwyższym poziomie zadba Ivan Gontko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu – wybitny słowacki artysta, reżyser, który od lat na świecie kultywuje tradycję ulicznych teatrów lakowych.To już trzecie spotkanie z tradycją ulicznych teatrów lalkowych w Warszawie.Tegoroczny Festiwal kolejny raz stwarza widzom możliwość przeżycia niezwykłych emocji z mistrzami tego teatru, którzy przybędą z różnych państw. Staramy się podczas każdego Festiwalu pokazać wyjątkowe spektakle, w tym roku nowością będzie możliwość spotkania z magicznym teatrem cieni. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach tysiące widzów odwiedzi nasz Festiwal „Lalka na Scenie”. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Gramy o każdej pełnej godzinie. Widzimy się już 13,14 i 15 lipca” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum i Dyrektor Festiwalu.