Dodatkowe 10 milionów złotych dofinansowania ma otrzymać Radom na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. Budowa drogi o strategicznym dla miasta znaczeniu właśnie rusza.

Droga połączy Rondo Mikołajczyka z ulicą Żeromskiego. Będzie biegła wzdłuż torów kolejowych i odciąży zakorkowane centrum miasta. To ważna inwestycja dla mieszkańców i przedsiębiorców. - Trasa N-S docelowo ma łączyć dzielnice przemysłowe w naszym mieście. To będzie atrakcyjne dla naszych potencjalnych inwestorów, ale też znacznie poprawi warunki prowadzenia działalności gospodarczej firm, które już są w naszym mieście. – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski. Pieniądze na dofinansowanie inwestycji wygospodarował w swoim budżecie samorząd województwa mazowieckiego. Ma to być dotacja celowa, na którą muszą się zgodzić jeszcze radni sejmiku.

Choć drogowców na budowie jeszcze nie widać, to prace przygotowawcze już ruszyły. Budowa pierwszego odcinka trasy N-S potrwa rok i będzie kosztowała ponad 34 miliony złotych. Kolejne, planowane etapy to: odcinek od osiedla Południe do ulicy Młodzianowskiej oraz od Żeromskiego do Kozienickiej.