W Ciechanowie plażowanie nie musi oznaczać zwykłego leniuchowania: po raz drugi na miejskich kąpieliskach ruszyła akcja "plażowanie i czytanie".

Na terenie kąpieliska „Krubin” oraz na odkrytym basenie przy ul. Kraszewskiego stanęły regały z książkami, przekazanymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Każdy, kto tu odpoczywa może sięgnąć po dowolną książkę i czytać na miejscu. Akcja ma zachęcić do czytania książek.

Jak tłumaczy Renata Jeziółkowska, rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów, jest to rodzaj rozrywki dla ciała i dla ducha. - Można leżeć sobie, nic nie robić, a przy okazji poszerzyć wiedzę i przyjemnie spędzając czas - mówiła Jeziółkowska dodając, że wśród dostępnych pozycji są książki dla dzieci i dorosłych, z różnych gatunków literackich.

Gdy lektura nas pochłonie bez reszty - możemy zabrać książkę do domu i tam dokończyć czytanie. Możemy książkę zatrzymać, ale pod jednym warunkiem: w zamian musimy na plażę przynieść jakąś inną. Możemy też przekazywać swoje niepotrzebne książki, które wzbogacą ogólnodostępny księgozbiór.

dad