Jan Śpiewak jest kolejnym kandydatem na urząd prezydenta Warszawy w tegorocznych wyborach samorządowych. Swoją kandydaturę ogłosił oficjalnie przed południem na konferencji prasowej.

Śpiewak ma poparcie Zielonych, partii Razem, Inicjatywy Polskiej, aktywistów Wolnego Miasta Warszawa i części ruchów miejskich. Jan Śpiewak przedstawił też hasło wyborcze porozumienia - "Wygra Warszawa". 

Jan Śpiewak jest miejskim aktywistą, który między innymi włączył się w nagłaśnianie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. - Będę prezydentem, który zatroszczy się o każdą grupę społeczną - mówił w trakcie konferencji prasowej. - Wygra Warszawa w której każdy ma szansę rozwijać się i założyć rodzinę, szczególnie osoby młode. Dlatego w ciągu najbliższych 10 lat wybudujemy 50 tysięcy mieszkań na tani wynajem. Warszawiacy nie będą musieli zadłużać się w bankach, nie będą musieli wydawać połowy swojego dochodu na to, żeby, po prostu, godnie żyć - dodał Jan Śpiewak.

- Opieką obejmiemy też seniorów - mówił Jan Śpiewak. - Wygra Warszawa solidarna, empatyczna, wygra Warszawa, która pamięta o wszystkich swoich mieszkańcach. Dlatego powołamy specjalnego wiceprezydenta do spraw seniorów i osób z niepełnosprawnościami. W każdej dzielnicy powstaną lokalne centra wsparcia i w każdej dzielnicy powstaną międzypokoleniowe centra integracji sąsiedzkiej - dodał Śpiewak.

Jan Śpiewak przypomniał tez o planie budowy Parku Centralnego przy Placu Defilad.

W wyborach na prezydenta Warszawy wystartują także m.in. Patryk Jaki - kandydat Zjednoczonej Prawicy, Rafał Trzaskowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz Jakub Stefaniak z PSL.

IAR/dad