Ostatnie dwa dni zapisów na "Królewskie spacery... szlakiem Orła Białego", które od środy rozpoczną się w Zamku Królewskim w Warszawie. To cykl cotygodniowych, bezpłatnych spotkań dla uczniów szkół podstawowych, którzy spędzają wakacje w stolicy.

Grupy uczniów mogą zgłaszać się mailowo. - Warsztaty, wykłady i animacje adresowane są również do rodziców z dziećmi - wyjaśnia Maria Reif (czyt. Raif) z Fundacji Art, która prowadzi zapisy.

Zajęcia będą nawiązywać do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Zaczniemy od tego, czym jest godło i herby. Pójdziemy śladem Orderu Orła Białego, munduru polskiego - od powstania kościuszkowskiego aż do Legionów Polskich. Poznamy też historię Zamku Królewskiego w okresie drugiej Rzeczypospolitej - tłumaczy Maria Reif. 

- Królewskim spacerom ..szlakiem Orła Białego" będzie towarzyszyć Akademia Sztuk Dawnych, w czasie której będzie można poznać kulturę oświecenia. "Te spotkania adresowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych - dodaje Maria Reif.

Akademia Sztuk Dawnych będzie odbywać się od 16 do 20 lipca. Z kolei "Królewskie spacery...szlakiem Orła Białego" rozpoczną się 11 lipca. Będzie można uczestniczyć w nich każdą środę wakacji.

Zajęcia będą odbywać się w Arkadach Kubickiego i Pałacu pod Blachą.Organizowane są w ramach stołecznego programu "Lato mieście". Szczegółowe informacje na temat zapisów na warsztaty można znaleźć na stronie internetowej www.fundacjaartfreeart.pl.

IAR/dad