Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji, minister Patryk Jaki powiedział na konferencji prasowej, że Hanna Gronkiewicz-Waltz "Chroni swój budżet, a nie budżet Warszawy". Jest odpowiedź prezydent stolicy.

To komentarz do dzisiejszego artykułu portalu wPolityce.pl. Jego autorzy twierdzą, że dotarli do notatki, które ma być instrukcją dla warszawskich urzędników. W notatce miało znaleźć się polecenie, by wnosić sprzeciw od wszystkich decyzji Komisji Weryfikacyjnej. Pod dokumentem miał się podpisać m.in. dyrektor Biura ds. Dekretowych oraz dyrektor Biura Prawnego urzędu.

Patryk Jaki nazwał te doniesienia "niebywałym skandalem". Jak dodał - Z tej notatki wynika, że nie ma znaczenia, czy w sprawę była zamieszana mafia, czy sprawa jest korzystna dla miasta - powiedział na konferencji prasowej. 

Według Patryka Jakiego dokument przygotowano, ponieważ wśród środków przeznaczonych na wypłatę odszkodowania dla mieszkańców są pieniądze rodziny prezydent miasta. 

Jest odpowiedź prezydent Gronkiewicz-Waltz

To nie żadna "tajna instrukcja", a opinie prawne ujęte w formie procedury - podkreśliła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odnosząc się do stwierdzenia Patryka Jakiego, że w stołecznym ratuszu wydano notatkę, aby składać sprzeciw wobec każdej decyzji komisji weryfikacyjnej. Gronkiewicz odpowiedziała na te zarzuty na Twitterze. "To nie żadna +tajna instrukcja+, a opinie prawne ujęte w formie procedury" - napisała prezydent stolicy.

"Panie Jaki, proszę się nie bać oceny pana decyzji przez sąd. Nota bene, jeśli na konferencji #KomisjaWeryfikacyjna 11 razy (!) pada nazwisko Trzaskowski, to nie chodzi o dobro lokatorów, a o kampanię" - napisała Gronkiewicz-

IAR/PAP/dad