Już po raz szósty radomski samorząd prowadzi akcję Wynajmij mieszkanie na Air Show. W ten sposób miasto przygotowuje się do przyjęcia tysięcy gości z Polski i z zagranicy, którzy przyjadą na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. W tym roku impreza organizowania jest z okazji stulecia odzyskania niepodległości i stulecia polskiego lotnictwa wojskowego.

W Radomiu jest zaledwie 12 hoteli, które mają około 350 pokoi, dlatego turyści chętnie korzystają z takiej oferty. - Radomianie, którzy chcą zaprosić do siebie miłośników lotnictwa, powinni zgłosić się do Centrum Informacji Turystycznej tłumaczy - reprezentujący instytucję - Krzysztof Ninard.

Zwykle półtora miesiąca przed Air Show wszystkie miejsca w hotelach w Radomiu są już zarezerwowane. Nie inaczej jest w tym roku, dlatego każdy, kto dysponuje wolnym mieszkaniem lub chociaż pokojem i chce przyjąć u siebie polskiego lub zagranicznego turystę, powinien osobiście, telefonicznie bądź e-mailowo skontaktować się z jednym z punktów Centrum Informacji Turystycznej. Dane, które są potrzebne do wprowadzenia oferty do bazy to m.in. liczba miejsc noclegowych oraz numer telefonu kontaktowego. 

Radomianie zapewniają, że chętnie przyjmą u siebie tych, którzy przyjadą na Air Show. Ich zdaniem, to dobry i sprawdzony sposób na to, by za niewielkie pieniądze, w domowych warunkach, odpocząć po dniu pełnym wrażeń na lotnisku. Air Show odbędzie się po raz szesnasty. Dotąd, każdego dnia, pokazy oglądało ponad 100 tysięcy osób. 

IAR/dad