Poniedziałek na Mazowszu nie będzie należał do najładniejszych pogodowo. Zdecydowanie polecamy zabranie ze sobą parasola - pomimo, że będzie ciepło, w regionie spodziewane są deszcze, a nawet burze z gradem.


W poniedzialek na Mazowszu w ciągu dnia występować będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, a na wschodzie województwa do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h. 

W poniedziałkową noc  również niebo będzie zachmurzone, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a początkowo również burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny, w czasie burz porywisty.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia ws. burz

Jak prognozuje IMGW, w trakcie opadów będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że synoptycy przewidują "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących pogody. 

dad