Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała lekarza - byłego biegłego sądowego z Warszawy - podejrzewanego o przyjmowanie łapówek w zamian za korzystne dla pacjentów orzeczenia o stanie zdrowia.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że to kolejne zatrzymanie Wiesława C. - b. biegłego z Sądu Okręgowego w Warszawie. Wcześniej - po akcji ABW w lutym - usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy i poplecznictwa w przestępstwie. Sąd zdecydował o aresztowaniu C., ale po dwu miesiącach wyszedł z aresztu w zamian za 100 tys. poręczenia majątkowego. 

Poprzednie zatrzymanie i areszt dotyczył innej sprawy - związane było ze śledztwem dotyczącym wyłudzeń nieruchomości od osób starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. 

Teraz ABW zatrzymała lekarza ponownie, a policja - osobę, której pomógł uniknąć odpowiedzialności karnej. - Wiesławowi C. postawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy oraz przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości - powiedział Żaryn. Dodał, że na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec C. trzymiesięczny areszt.

dad